Четверг Апрель 27, 2017
Усіх ахвотных запрашаем на выставу па выніках мастацкага пленэру «Пачаткі-ІІ», які праходзіў у Друі у кляштары пры парафіі Святой Тройцы ў ліпені 2016 года. Ініцыятарам правядзення пленэру з’яўляецца пробашч парафіі ксёндз Сяргей Сурыновіч.

Адкрыццё 5 сакавіка ў 13:00 у малой зале музея традыцыйнай культуры.

Сумесная выстава Браслаўскага гісторыка-краязнаўчага музея і Краслаўскага гістарычнага і мастацкага музея (Латвія).Выстава прысвечана гісторыі графсакага роду Броэль-Плятэраў ў Краславе і Браслаўшчыне.

Пятница Апрель 28, 2017

Суббота Май 13, 2017
Начало: 13.05.2017 20:00
Окончание: 13.05.2017 23:51

У гэтым годзе акцыя ноч музеяў пройдзе пад назвай "Магія вясны" і будзе прысвечана фларыстыцы.

Начало: 13.05.2017 20:40
Приглашаем на знакомство с новым видом визуального искусства - флористическим коллажом. Международная выставка фитохудожников "Незнакомка".
Начало: 13.05.2017 20:41

Персанальная выстава майстра мастацкай аплікацыі з тканіны Таццяны Далецкай "Маё натхненне"

Воскресенье Май 14, 2017

Понедельник Май 15, 2017

Вторник Май 16, 2017

Среда Май 17, 2017

Четверг Май 18, 2017

Пятница Май 19, 2017

Суббота Май 20, 2017

Воскресенье Май 21, 2017

Понедельник Май 22, 2017

Вторник Май 23, 2017

Среда Май 24, 2017

Начало: 24.05.2017 15:00
Свята традыцыйнай культуры «Браслаўскія зарніцы» даўно стала культурным брэндам раёна. Яго ведаюць далёка за межамі Браслаўшчыны, і прыняць удзел у ім — гонар для творчых калектываў.Першыя афіцыйныя «Браслаўскія зарніцы» прайшлі ў 1967 годзе і былі задуманы не толькі як песенны фестываль, але і як своеасаблівае падвядзенне вынікаў работы народнагаспадарчага комплексу.
На працягу ўсёй гісторыі правядзення свята яму штогод надаваліся дэвіз ці тэматыка.
Четверг Май 25, 2017

Пятница Май 26, 2017

Суббота Май 27, 2017

Начало: 27.05.2017 19:00
Окончание: 27.05.2017 23:20
Праздник будет проходить на городище «Замковая гора». Открытие состоится 27 мая в 19.00.
Основная задача фестиваля – знакомство посетителей с бытом, культурой и историей народов в раннем средневековье. Для этого будут работать площадки, на которых будет представлен быт и устройство повседневной жизни, характерные для представленных культур.